Obsah: Černý vítr

Osmnáctá kniha série Dirk Pitt.

V závěrečných dnech druhé světové války se Japonci pokusili o poslední zoufalý krok, s nímž byla obeznámena jen velice malá skupina lidí. K západnímu pobřeží Spojených států byly vyslány dvě ponorky s nákladem převratně nového kmene virů, jehož pomocí chtělo Japonsko rozpoutat peklo.
Ani jedna ponorka ale ke svému cíli nedorazila, což však neznamenalo, že byly ztraceny.
Kdosi zná pravdu o těchto ponorkách, stejně jako o charakteru jejich poslání, ví, kde by se mohly nalézat, a navíc má zcela mimořádný plán, jak s jejich nákladem naložit. Tento záměr by od základu změnil nejen Ameriku, ale i celý svět, jak jej dnes známe. Jedinou překážku uskutečnění tohoto ďábelského činu představují tři osoby: námořní bioložka jménem Summer, námořní inženýr Dirk... a jejich otec Dirk Pitt, nedávno ustanovený ředitel agentury NUMA.
Pitt stál tváří v tvář zničujícímu nepříteli již v minulosti a spolu s oběma svými dětmi jej dokázal porazit. Avšak ještě nikdy se nepostavil tak ďábelskému zlu - až nyní.

Černý vítr je plný strhujícího napětí a mimořádné imaginace. Tento román představuje další důkaz, že v oblasti dobrodružné literatury nikdo na Cliva Cusslera nemá.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Černý vítr
Dnes je 21.06.2024
Den 21. výročí úmrtí Uris Leon
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno