Obsah: Bleděmodrý kaviár

Zajímavě napsaný cestopisný román zavádí čtenáře spolu s mladým českým dobrodruhem do Nové Guineje za lidojedy.
Tři mladí přátelé, novinář Radek a dva fotografové, se vydávají na dobrodružnou cestu na Novou Guineu za posledními lidmi nedotčenými civilizací. Nedbají na žádné výstrahy a snaží se dostat hluboko do vnitrozemí, za řeku Mamberamo, kde sídlí poslední lidojedi. Nakonec se to podaří pouze Radkovi, díky tomu, že se ztratí. Radek stráví v domorodé vesnici několik měsíců a je nadšen i šokován zároveň. Pomocí šťastné náhody se dostává zpět do civilizace. Pobyt na Papua Barat s lidmi z kmene Korowai ovlivní celý jeho další život. Autorka ve své knize konfrontuje drsný život domorodců s životem civilizací obklopených městských lidí. Nechává na čtenářích, aby si vybrali co je lepší, nebo méně nebezpečné.

Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz