Obsah: Pani prezidentová

Životní příběh manželů Jacksonových, kteří se z chudobných farmářských poměrů dostanou do čela americké společnosti, je zároveň obrazem amerického života.
Román nás uvádí do období formování amerického národa (18. -19. stol. ), jeho boje za nezávislost, do období boje proti Indiánům, bojů za získání dalších území a jejich připojení k Unii. Je zároveň kritickým pohledem na přenesený anglický puritanismus na americkou půdu. To je pozadí hlavního příběhu manželské dvojice, která jen díky nezdolné pevné vůli, vytrvalosti a nesmírné ctižádosti a bojům s předsudky tehdejší společnosti se vypracovává na špičku americké společnosti. A. Jackson patřil mezi nejlepší prezidenty USA (1829-1937). Stone se zde osvědčuje jako vynikající vypravěč.
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz