Obsah: Anansiho chlapci

Fantasy příběh, v němž se ušlápnutý úředníček doví, že jeho otcem byl potměšilý pavoučí bůh, z čehož plynou jen samé nepříjemnosti.
Charles Nancy je neprůbojný mladík, s nímž bezostyšně manipuluje jeho šéf, snoubenka i nastávající tchýně. Jeho život se mění po smrti otce, charismatického budižkničemu, na jehož nejapné žertíky má Charles samé traumatizující vzpomínky. Na pohřbu se dovídá od bláznivých sousedek, že ten neškodný vtipálek byl ve skutečnosti hrdina prastarých příběhů, vychytralý pavoučí bůh Anansi, a všechny božské vlastnosti zdědil jeho druhý syn, jakýsi Spider. Ten se náhle objevuje a převrací Charlesův život naruby - odhalí podvody jeho šéfa, přebere mu snoubenku a nešťastný bratr se obrací do nově objeveného světa zvířecích božstev, aby se vetřelce zbavil. Tím ale uvede do pohybu velmi nebezpečné síly... Poetické i děsivé čtení plné okouzlující imaginace, jakou autorovi příznivci znají.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz