Obsah: Romeo a Julie, Titus Andronicus, Antonius a Kleopatra, Timon Athénský

Další svazek souborného díla v překladu Martina Hilského obsahuje dvě rané tragédie – Titus Andronicus a Romeo a Julie, a dvě tragédie pozdní – Timón Aténský a Antonius a Kleopatra. Krvavá tragédie msty Titus Andronicus je u nás téměř neznámá, třebaže na britských a světových jevištích patří k znovuobjeveným, divadelně neobyčejně působivým hrám (je známá i z filmových a TV zpracování). Romantická tragédie lásky a smrti Romeo a Julie patří naopak k nejhranějším, a třebaže byla napsána nedlouho po Titovi, je odlišná divadelním stylem i řečí. Timon Aténský je nebývale hořkou výpovědí o lidském nevděku a hrabivosti. Antonius a Kleopatra patří k Shakespearovým vrcholným tragédiím. Čtyřsvazkový komplet Shakespearových tragédií je doplněn esejemi o každé hře z pera jejich překladatele.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Romeo a Julie, Titus Andronicus, Antonius a Kleopatra, Timon Athénský
Dnes je 20.04.2024
Před 71 lety se narodil(a) Faulks Sebastian