Obsah: Věčné dobrodružství

Věčné dobrodružství - výběr z drobných próz Karla Čapka, náleží do rukou především mladým čtenářům. Krok za krokem odkrývá blízké i daleké hlubiny poznání, o něž se chtěl Čapek podělit.
Udivující a přece lidsky samozřejmá řešení záhad (Boží muka, Povídky z jedné a z druhé kapsy), okouzlení cizími zeměmi (Cestopisy), chytré aktualizující návraty do minulých časů (Apokryfy), praktické postřehy z nejrozmanitějších oblastí lidské činnosti (Jak se co dělá) či uvážené teoretické stati o umění a literatuře zvláště (Marsyas čili Na okraj literatury) je jen nepatrná část myšlenkového a látkového bohatství Čapkova. Kniha zve na cestu, jež vede po stopách a zastaveních autorova objevování světa, na cestu za věčným dobrodružstvím.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: ota61