Obsah: Americká pěchota ve Vietnamu 1965-1973

Vietnamská válka patří k významným konfliktům, které zasáhly do dějin Spojených států amerických. Kniha Americká pěchota ve Vietnamu 1965–1973 z renomovaného nakladatelství Osprey přináší působivý příběh běžného amerického pěšáka, který si prošel vietnamským bojištěm. Začíná jeho odvodem, základním výcvikem a pokročilým individuálním výcvikem v Armed Forces Induction Center ve Fort Polku (proslulý „Tigerland“). Stejně detailně pokračuje i při popisu každodenní reality služby ve Vietnamu, od rutinních úkolů na základně k misím „search-and-destroy“, raketovým útokům a přestřelkám. Výzbroj, oděv a výstroj jsou popsány a vyobrazeny na barevných obrázcích. Výsledkem je podmanivá skica unikátní kultury a zkušeností těchto vojáků – od jejich slangu po vyhlídky na návrat do lhostejného, ne-li přímo nepřátelského domova.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Americká pěchota ve Vietnamu 1965-1973