Obsah: Madame Lafarge

V roce 1840 byla ve Francii zatčena pro vraždu Charlese Pouch-Lafarge mladá krásná žena Marie Capelle, kterou vinili z toho, že pár měsíců po svatbě otrávila svého manžela arzenem. Její záhadný příběh tehdejší pařížskou společnost rozvášnil a rozdělil. Alexandre Dumas byl mezi těmi, kdo proces sledovali velmi podrobně, neboť se s paní Lafarge a celým aristokratickým světem osobně znal. Důvěrná znalost detailů, syrové materiály z dobového tisku a Mariiny intimní vzpomínky z vězeňské cely, to vše se stalo podkladem Dumasova posledního díla, jeho jediného románu ze současnosti, jehož vydání se však nedožil. Půldruhého století ztracený rukopis byl vydán teprve v roce 2005 a stal se literární senzací Francie.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Madame Lafarge
Dnes je 23.04.2024
Před 133 lety se narodil(a) Field T.R.