Obsah: Veliké kouzlo

Jednoduché, působivé podobenství o africkém šamanovi, démonovi a ctižádostivém českém mladíku.
Tato krátká novela je vlastně samostatným převyprávěním jedné z dějových linek, které se objeví v autorově románu Duha v zrcadle. Jde o příběh neúspěšného českého mladíka, který od zlověstného afrického šamana koupí služebného démona, jemuž má za smluvenou dobu služby zaplatit vlastním věčným otroctvím. Zachránit se může, podaří-li se mu démona před uplynutím lhůty prodat dál. Na poslední chvíli prosí zoufale o pomoc svého starého přítele... Tento příběh onen přítel vypráví svým známým v zahradní hospůdce jako zvláštní faustovskou duchovní pohádku o ničivém koloběhu materiálních tužeb a o vysvobozující nesobecké lásce.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz