Obsah: Baulehr-Batailion 800 - Brandenburg - Akce německých komand 1939-1945

Útvar Brandenburg a komanda abwehru bojovaly na frontách Evropy i Asie a Afriky. V uniformách protivníka jejich příslušníci pronikali za frontu, prováděli šílené přepady a průzkumné akce a v riskantních akcích bojovali bok po boku se zahraničními dobrovolníky nebo povstalci proti koloniální nadvládě. Podle situace to byli mistři přetvářky, fanfaroni i uvážliví bojovníci. O jejich akcích informovala jen málokterá oficiální zpráva, neboť podléhaly přísnému utajení. Mnohé zůstanou navždy zahaleny tmou. Tato kniha na základě pramenů a výpovědí bývalých příslušníků mapuje dějiny útvaru Brandenburg a komand abwehru a líčí četné akce, o nichž se dosud nepsalo.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Baulehr-Batailion 800 - Brandenburg - Akce německých komand 1939-1945
Dnes je 25.04.2024
Před 59 lety se narodil(a) Reiersgard Marit