Obsah: Bitvy - 5000 let válčení

Válčení je tak staré jako dějiny lidstva. Jeho vývoj můžeme sledovat od prvních zaznamenaných bitev Egypťanů až k moderní éře hrozby úplného zničení. Výpravná encyklopedie Bitvy je uceleným a skvěle obrazově dokumentovaným záznamem mimořádného, avšak krvavého příběhu dějin válečnictví. Představuje nejen vyčerpávající kroniku legendárních bitev, slavných vojevůdců a pamětihodných činů, ale poskytuje i podrobné informace o používaných zbraních a dobové vojenské technice. Konflikty - od antiky po současnost - pochopte příčiny, události a souvislosti každé války. Vojevůdci - od Alexandra Velikého po generála Schwarzkopfa - seznamte se s nejlepšími veliteli všech dob. Zbraně - od válečných vozů po laserem naváděné rakety - prohlédněte si nástroje války a válečné technologie. Na bitením poli - prožijte intenzitu a děsivou realitu války prostřednictvím očitých svědectví.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bitvy - 5000 let válčení