Obsah: Bojová peruť

Bojová peruť : historie, současnost a budoucnost amerického vojenského letectva
Mistr politické fikce se tentokrát upnul k realitě, jež ostatně i v jeho románech hraje značnou roli. Zve k zasvěcené exkurzi elitní jednotkou vojenského letectva USA. Počínaje popisem techniky, přes taktiku až k lidskému faktoru, od minulosti k perspektivám - je to téměř učebnice, ale píše ji autor s pochopením pro laického čtenáře.
Autor ukazuje a přibližuje na typické bojové jednotce (peruti) strukturu, velení, taktiku a výzbroj USAF - vojenských leteckých sil Spojených států. USAF patří bezesporu k nejsilnějším vzdušným silám na světě. Vojenská letadla Spojených států představují rovněž špičku ve svých třídách. Autor, který je znám spíše pro své napínavé romány, nás tentokrát zavede k 366. peruti se základnou v Mountain Home ve státě Idaho. Na příkladu této kompletní smíšené perutě nás seznámí s vybavením, výzbrojí, činností, úkoly i personálním obsazením letecké jednotky a umožní nám pochopit její podíl na podpoře větších jednotek. Velmi zajímavý je zevrubný popis a hodnocení některých bojových letounů či bojových cvičení. Dočteme se ale také o systému AWACS, o operaci Pouštní bouře, samostatná kapitola je věnována zbraním a munici, které může nést moderní bojové letadlo USAF. Fotografie, seznam literatury, seznam použitých zkratek, hodnosti v USAF.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bojová peruť