Obsah: Bojové legendy - Grumman F6F Hellcat

Více než 5000 sestřelů dosáhli za léta druhé světové války američtí a britští stíhači bojující na palubních letounech F6F Hellcat. Pro desítky a stovky spojeneckých letců se Hellcat stal synonymem definitivní porážky japonského námořního letectva, které na výkony tohoto typu již nikdy nenalezlo účinnou zbraň. Pro řadu z nich se Hellcat navíc stál skutečným „tvůrcem es“, nejúspěšnějším stíhacím letounem nasazeným v Tichomoří. Hellcaty čekala po skončení druhé světové války i krátká kariéra ve válce korejské a ve francouzských barvách i ve Vietnamu. Bojové legendy - vynikající informace pro každého čtenáře, nadšence a modeláře, který hledá stručnou, ale přesto vyčerpávající publikaci zabývající se konstrukcí a historií letadel, která tvořila historii. Proč to které letadlo vůbec vzniklo? Jaké bylo v boji? Kdo byli lidé, kteří ho vytvořili a kteří se proslavili tím, že na něm létali? Jaké byly jeho přednosti a zápory? Na všechny tyto otázky naše publikace odpovídají. Ale nejenom ~ na ně! Poskytují i vyčerpávající technická data, mnoho dalších informací a zajímavostí.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bojové legendy - Grumman F6F Hellcat