Obsah: Bojové legendy, P-47 Thunderbolt

P-41 Thunderbolt. Bojechtivé tvary této podsadité stíhačky jako by symbolizovaly její sílu a odolnost. Letoun byl vyvinut jako dálková doprovodná stíhačka, která měla střežit bombardovací svazy B-17 a B-24 útočící na nejrůznější cíle v okupované Evropě. Thunderbolty ale bojovaly i v Tichomoří. V pozdějším období války se P-47 stále častěji používaly k útokům proti pozemním cílům, takže na konci války se mohly pochlubit 6000 zničenými tanky, 9000 lokomotivami, 86000 železničními vagony a 68 000 nákladními automobily. Kromě toho tato stíhačka - jedna z vůbec nejefektivnějších konstrukcí z let druhé světové války - měla na svém kontě 3916 sestřelených nepřátelských letadel. Bojové legendy - vynikající informace pro každého čtenáře, nadšence a modeláře, který hledá stručnou, ale přesto vyčerpávající publikaci zabývající se konstrukcí a historií letadel, která tvořila historii. Proč to které letadlo vůbec vzniklo? Jaké bylo v boji? Kdo byli lidé, kteří ho vytvořili a kteří se proslavili tím, že na něm létali? Jaké byly jeho přednosti a zápory? Na všechny tyto otázky naše publikace odpovídají. Ale nejenom na ně! Poskytují i vyčerpávající technická data, mnoho dalších informací a zajímavostí. . letadla, která tvořila historii. Vynikající obrazová příloha tvořená přímo pro tyto publikace - barevné bokorysy, třípohledové nákresy a "akční" obálka. Vyčerpávající technické údaje, kompletní operační historie a informace o letových vlastnostech konkrétního letounu "z první ruky"
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bojové legendy, P-47 Thunderbolt