Obsah: Hřbitov bohatých psů

Výběr nejzajímavějších literárních reportáží z celého světa od "pražského zuřivého reportéra" Erwina Egona Kische (1885-1948) vychází v novém českém překladu. Náměty vybraných textů představují průřez Kischovou reportážní tvorbou, od převyprávění staropražských legend přes reportáže z Prahy autorovy současnosti a články o překvapivém zákulisí politických afér až po působivé zprávy z nejvzdálenějších koutů planety, z Austrálie nebo jihoamerické indiánské vesnice. Kisch mistrně balancuje na hranici reportáže a povídky, neváhá používat zcela literárních prostředků a domýšlet skryté děje skutečných případů. Je pro něj typické velmi silné sociální cítění, s kterým vybírá a podává náměty svých zpráv, jako např. kontrast kýčovitého hřbitova pro zvířecí mazlíčky bohatých pánů a ostudného pohřebiště newyorské chudiny nebo poměry v čínských továrnách zaměstnávajících děti.
Zdroj: Anotace z knihy Hřbitov bohatých psů
Dnes je 27.07.2024