Obsah: Bráškové - Prázdniny s vlčaty

Slova autora: "V naší domácnosti se v posledních letech vystřídala spousta zvířat. Když jsem však svým známým prozradil záměr připravit seriál o přátelství chlapce a vlčat, nesetkal jsem se vždy s pochopením. Dokonce i lidé věnující se pořadům pro děti a mládež namítali, že vlk je archetypem zlého zvířete a není dobré to měnit. Já sám s vlky neměl žádné zkušenosti a netušil jsem, jaká úskalí jejich ochočování přinese. Rok a půl jsem se snažil proniknout do tajemné vlčí duše a získat si jejich přátelství. Během této doby jsem si je zamiloval, ale nemohu tvrdit, že jim rozumím. Vím však, že přes všechnu snahu jim nemohu dát to, co by si asi nejvíc přáli - svobodu a možnost volného pohybu. Vlk se nemůže stát ani domácím mazlíčkem, ani hlídacím psem. Je to krásná a inteligentní šelma a já doufám, že se někdy natrvalo vrátí i do naší přírody".
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bráškové - Prázdniny s vlčaty