Obsah: Kalné vody

Sedmá kniha série Kay Scarpettová.

Poslední den v roce není vždy spojen s bujarým veselím a nadějnými vyhlídkami. Právě na Silvestra je nalezeno mrtvé tělo investigativního novináře Teda Eddingse, zpravodaje agentury Associated Press. Bizarní, přísně střežené prostory loděnice, kam vojenské námořnictvo odkládá svá vysloužilá plavidla, ukrývaly tělo muže v potápěčské výstroji, který evidentně nezemřel nešťastnou náhodou. Na místo vraždy přijíždí doktorka Kay Scarpettová, hlavní soudní lékařka státu Virginie a zároveň poradkyně FBI pro soudní patologii. Nález antibible pravicového křídla militantního hnutí zvaného Noví sionisté v pozůstalosti mrtvého muže nasměruje vyšetřování do sféry národního a celosvětového významu. Akce se ujímá šéf Útvaru zvláštního kriminálního vyšetřování FBI Benton Wesley a jeho regionální partner v Richmondu Pete Marino, oba blízcí přátelé Kay Scarpettové.
Intenzivně připravovaná teroristická akce má jediný cíl, jemuž je podřízeno všechno úsilí Nových sionistů - získat ve prospěch jisté politicky rizikové země štěpný materiál k výrobě atomových zbraní. Je jasné, že zfanatizovaní teroristé se nezastaví před ničím, překotný vývoj událostí hrozí dalekosáhlou katastrofou. Ve chvíli, kdy všechno ostatní selhává, vstupuje do akce doktorka Scarpettová, aby spolu se svou neteří Lucy - počítačovou expertkou a zvláštní agentkou FBI - sehrála klíčovou roli a dokázala zdánlivě nemožné.
Vytvořil: Alca01
Zdroj: anotace ke knize