Obsah: Upřímné pozdravy z kraje květů a zapadlých snů

Upřímné pozdravy z kraje květů a zapadlých snů : dopisy adresované Marii Kalašové z let 1903-1907
Dopisy Jiřího Karáska ze Lvovic adresované Marii Kalašové jsou dokladem přátelského vztahu básníka k české překladatelce
Vydání obsahuje celkem 92 položek (krátkých vzkazů i delších dopisů) z prvního desetiletí 20. století. Karásek píše přítelkyni o svých zážitcích, dojmech z navštívených míst, líčí své společenské styky, setkání se zajímavými lidmi; častým námětem korespondence jsou samozřejmě otázky literatury a umění. Adresátkou dopisů byla citlivá a vzdělaná žena širokých kulturních zájmů, která se stýkala s celou řadou významných osobností literárního světa. Marie Kalašová překládala moderní evropské autory (známá je zejména převody děl Maurice Maeterlincka do češtiny).

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz