Obsah: Gaidžin

Třetí kniha Asijské ságy.

Gaidžin
je posledním románem Jamese Clavella, který dokončil těsně před svou smrtí, a zároveň závěrečným dílem jeho rozsáhlé trilogie z exotického asijského prostředí. Po úspěšných románech Šógun a Tchaj-pan nás třetí část série zavede opět do Japonska. Píše se ovšem rok 1862, postavy předchozích příběhů jsou již pouhou historií, a před námi se otevírá nový děj s novými hrdiny. Ocitáme se v době historického zlomu: přestože Japonsko dosud pevně lpí na tradicích a brání se sílícímu vlivu přivandrovalců - gaidžinů, ti moudřejší si uvědomují, že bez přijetí základů evropské a americké civilizace se Země vycházejícího slunce v budoucnu neobejde.
Široké panoráma pohledu na Japonsko dokreslují emocionálně silné scény požárů a zemětřesení, nahlédnutí do japonských domů lásky i barvitě vylíčení kultury a zvyklostí Japonska 19. století.
Předchozí dvě knihy měly vždy jednoznačného hrdinu. Kdo je ale hlavní postavou románu Gaidžin? Malcolm Struan, vnuk slavného děda a tchaj-pan Vznešeného domu, bojující se svou matkou o vedení podniku? Začínající diplomat Phillip Tyrer, který se chce stát nejlepším překladatelem z japonštiny? Mladá Angelique Richaudová, poníž svorně touží Angličané i Francouzi a lhostejná není ani Japoncům? Nebo snad revolucionář Hiraga, samuraj odhodlaný svrhnout nenáviděného šóguna?
Ať už si vyberete kteroukoliv postavu, Gaidžin nám znovu v plné plastičnosti vykresluje střet dvou civilizací a kultur a na pozadí autentických historických souvislostí nabízí příběhy plné napětí, intrik a vášní...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.06.2024
Před 50 lety se narodil(a) Kroupa Janek
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno