Obsah: Paní Parkingtonová

Z chudého děvčete v malém městečku na západě Spojených států až do jedné z nejbohatších a nejmocnějších žen v celé Americe – taková byla životní dráha Susie Parkingtonové. Když se seznámila s Augustem Parkingtonem, netušila, že se vdá za člověka, který je odhodlaný dosáhnout všeho, co chce – a major Parkington chtěl mnoho. Peníze, ženy, moc, slávu, pohodlí a respekt – po všem toužil a nakonec to získal. Věděl, jak si užívat života, hltat ho plnými doušky a nelitovat ničeho, což pak dokazuje také jeho smrt v náručí cizí ženy.
Ke sklonku života Susie Parkingtonová vzpomíná na všechno, co viděla a zažila, je si vědoma, že prožila pěkný život, který stál za to, a proto si uvědomuje osudy svých potomků, kterým velmi chybí dravost majora Parkingtona nebo vyrovnanosti jeho ženy.
Vytvořil: janajau
Zdroj: tretivek.cz