Obsah: Konec perského prince

První kniha série Ota Fink & Discret.

První, „pilotní" finkovka-discretovka, která získala výroční Cenu Jiřího Marka za rok 1995 a před čtyřmi roky vycházela denně na pokračování v Lidových novinách, uvádí na scénu Otakara Finka, důchodce, který si na základě své mnohaleté praxe najal v ulici Rimského-Korsakova na pražském Žižkově bývalou provozovnu prádelny a mandlu s leskem, kde si otevřel detektivní kancelář s názvem Discret.
Konec perského prince je ponurý příběh, v němž není nouze o krásné ženy, sveřepé zabijáky, zhýralou mládež, zavilé policajty i pochybné politiky, mezi nimiž se prodírá starý a unavený soukromý detektiv, který proti nim má jen vlastní víru v sebe, svého waltra 7. 65 a lásku jedné vzdálené slečny, kterou nazývá Adélou; o jejich vzájemném vztahu se čtenář doví jen o málo víc, než (jak dí sám hrdina) že jejich věkový rozdíl je skandální.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize