Obsah: Hra na smrt

Druhá kniha série Augustin Veliký & spol. .

Ve Hře na smrt hrdinové řeší záhadu mrtvé dívky nalezené na místě přímo fatálním. Stará věštkyně zmizí neznámo kam, spiritistický kroužek jako by věděl mnohem víc než náčelník Pařízek, který s celou okresní kriminálkou stojí před záhadou, stařeček zešílí, někoho dalšího kdosi otráví a někdo se zastřelí... a důchodce Veliký si v závěru neodpustí trojnásobný double-twist.

Prvním příběhem sympatického policejního vysloužilce Augustina Velikého byla Spravedlivá pistole, druhým měl být nikdy nevydaný a ztracený Mys mrtvého muže. Následující Hra na smrt vyšla v roce 1972 pod vynuceným pseudonymem Václav Rabský a dlouhých šest let ležela ve skladišti... Čtvrtý příběh, Mrtvý z Olivetské hory, se dostal ke čtenářům jako první číslo obnoveného Rodokapsu až dvacet let nato. Zatímco autor si cení mnohem výš svých mladších „finkovek", jistá část čtenářů nemůže na Augustina Velikého, malíře Jozífka Smetanu, nadporučíka VB Dvořáka a mírně potrhlou sochařku Grétu Hornovou zapomenout...

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize