Obsah: Orel v oblacích

Mladý pilot David Morsan končí službu u jihoafrického vojenského letectva. Virtuos v ovládání francouzské stíhačky Mirage se seznámil s dívkou svých snů, žurnalistkou z Izraele. Opouští tedy Kapské Město, protože svatební obřad se má odehrát v Jeruzalémě. Tam však dojde k tragické události, způsobené arabskými teroristy. David přetéká touhou po pomstě. Proto vstupuje do služeb izraelských vzdušných sil a tam na stejném typu tryskového letadla vyniká při soubojích s nepřátelskými syrskými stíhačkami sovětské výroby Mig. Bohužel se mu však nedaří vytlačit z mysli hrůzné vzpomínky a plně se soustředit. Stačí jedno malé pochybení - David si zachrání jen holý život a nadosmrti je poznamenán. Vrací se zpět do rodné Jihoafrické republiky a své zohyzdění skrývá před lidmi v rozlehlé buši coby strážce národního parku. Má dojem, že život pro něj skončil. Do cesty mu však nenadále vstupuje další žena - je možné, že se do něj zamiluje? A on tomu uvěří? Nebo přece jen převládnou sebevražedné myšlenky, které ho trápily?
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize