Obsah: Tvrdší než diamant

Druhá kniha série Sága rodu Ballantyenů.

Osudy rodu Ballantyneů pokračují v tomto druhém díle strhující tetralogie na počátku sedmdesátých let devatenáctého století obdobím diamantové horečky na jihu Afriky. Do Kimberley, kde začíná vznikat obří jáma o průměru půl kilometru, vykutaná člověkem-hledačem diamantů, přichází i major Zouga Ballantyne s rodinou, aby si zajistil vysněné příští bohatství. Místní obyvatelstvo se však nechce vzdát novým dobyvatelům, v odporu proti přistěhovalcům vyniká bojovností zvláště kmen Matabelců, kteří neváhají jít s bělochy do nelítostných střetů.
V africké buši mezi nalezištěm diamantů a bývalou bájnou říší vládce Monomatapy to vře. Podle proroctví kněžky Umlimo nebude mír v království, kde vládne Mambo a Monomatapa. Bílý orel se snesl na kamenné orly a čeká ho boj s Černým býkem, generace bude válčit s generací...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize