Obsah: Mrtví se někdy vracejí

Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj - třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit - avšak ouvej! , kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že falší cigareta by vás mohla připravit o život - doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje - z holčiček se mohou vyklubat upíři.
Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie.

Povídky:
- Noční směna (Graveyard Shift)
- Šroťák (The Mangler)
- Bojiště (Bettleground)
- Mrtví se někdy vracejí (Sometimes They Come Back)
- Římsa (The Ledge)
- Nekuřáci, a. s. (Quitters, Inc. )
- Poslední příčka žebříčku (The Last Rung on the Ladder)
- Na dobrou noc (One for the Road)

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize