Obsah: Tajemství Hieronyma Bosche

V malém brabantském městě řádí boj o moc mezi městskou radou, dominikány, inkvizicí a neblaze proslulou sektou adamitů. Petronius Oris, malířský tovaryš u Hieronyma Bosche, zřejmě přišel na stopu tajemství. Skutečně se na triptychu „Zahrada pozemských rozkoší", na kterém jeho mistr právě pracuje, skrývá poselství adamitů, kteří chtějí podkopat světovládu katolické církve?
V Pradu poškodil útočník kyselinou Boschovu malbu. Při zkoumání tohoto poškození a na dokumentárním snímku objevil restaurátor Michael Keie v hlubších vrstvách barvy záhadné symboly. Poté, co je Michael objevil, se kolem něho neustále pohybuje tajemná Grit Vanderwerfová, která se vydává za policejní psycholožku. Chce se zmocnit negativů rentgenových snímků malby? Co znamenají ty podivné symboly?

Peter Dempf líčí fascinující dešifrování jednoho z nejvýznamnějších děl v dějinách umění a spojuje skutečnost a fikci v nový celek. Tajemství Hieronyma Bosche je odvážnou spekulací o spiknutí, které by se mohlo skrývat za nejzáhadnější malbou světového malířství.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 21.06.2024
Před 77 lety se narodil(a) Hutka Jaroslav
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno