Obsah: Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, etc.

Břídil prvního řádu, "výrobce jazykových nestvůr" a "prznitel krásné řeči české" Jan Václav Pohl, jemuž jeho velmi neotřelý přístup k českému jazyku vynesl věčné zatracení Josefa Dobrovského, vychází po dvou stech padesáti letech poprvé v novodobém vydání.Vzhůru! Čas jest vstáti. Podejte mně čistý jezlonec. Nůž a žlici. Ukrojejí mně zřízek od ty stehnožky.Jděme na vejpustli. Zde začasty se procházím, dříve nežli slunce vyjde, za příčinou přemejšlení.Kniha do každé domácnosti, na cesty, do hostince i do šermířských sálů!
Zdroj: Anotace z knihy Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a
Dnes je 16.04.2024
Den 14. výročí úmrtí Špidlík Tomáš