Obsah: Neobvyklá psychoterapie Miltona H. Ericksona

Soubor rozmanitých kazuistik z oblasti rodinné terapie, které ilustrují Ericksonovu psychoterapeutickou práci.
První ucelená publikace o psychoterapeutické práci Miltona H. Ericksona. Jedná se o soubor komentovaných případů z Ericksonovy terapeutické praxe, doplněný úvodním seznámením s principy jeho strategické terapie. Kniha je dílem Ericksonova spolupracovníka, rodinného terapeuta J. Haleye, a snaží se ukázat Ericksonův přínos právě v oblasti rodinné terapie. Jednotlivé kapitoly jsou uspořádány podle životních cyklů rodiny a názorně dokumentují problémy dotýkající se rodinných vztahů. Velmi zajímavé (strategická terapie v podání Miltona Ericksona je místy opravdu svérázná). Potěší nejen zájemce o psychoterapii, ale také čtenáře vyhledávající knihy o rodině, vztazích mezi rodiči a dětmi atd. Navíc text je srozumitelný a čtivý i pro laiky.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz