Obsah: Kapitán fregaty

Druhý román této pozoruhodné série. První kniha - Velitel šalupy - vyvolala nebezpečná očekávání: Kapitán fregaty je však triumfálně předčil!
Příběh začíná v okamžiku, kdy se Jack Aubrey vrací domů po svých eskapádách ve Středozemním moři. Británie prožívá období míru, následujícího po příměří v Amiensu. Spolu s přítelem lékařem Stephenem Maturinem začíná vést život venkovského gentlemana - věnuje se lovu, zábavě a milostným pletkám. Jejich pohodlné žití je však náhle ukončeno, když se z Jacka přes noc stane chuďas s tolika dluhy, že by mohl zbytek života strávit ve vězení. Prchá na kontinent, ale místo spásy se ocitá v dalším nebezpečí, protože Napoleon právě nařídil internaci všech Angličanů, nacházejících se ve Francii...
Vytvořil: quetzal
Upravil: quetzal, ota61, janajau
Zdroj: Zadní strana obálky českého vydání