Obsah: Ženy, které běhaly s vlky

V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody nám od narození patří, snaha společnosti "zcivilizovat" nás do strnulých rolí utlumila to hluboké a životadárné poselství našich vlastních duší.
V knize Ženy, které běhaly s vlky se zabývá dr. Estés mýty, pohádkami a příběhy, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, s cílem pomoci ženám spojit se znovu s těmi divokými, zdravými a vizionářskými vlastnostmi této instinktivní povahy. V příbězích a komentářích v této pozoruhodné knize nalézáme, zkoumáme, milujeme a pochopíme Divošku a pojmeme ji do své hluboké duše jako něco kouzelného a léčivého. Dr. Estés vytvořila nový lexikon na popsání ženské duše. Je to obohacující a životadárná psychologie žen v tom nejopravdovějším smyslu, je to poznání duše.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Zadní obálka knihy Ženy, které běhaly s vlky