Obsah: Zvuk slunečních hodin

Kompozičně propracovaná rodinná sága je soustřeďena kolem postavy vypravěče Daniela Kepplera, narozeného ve 30. letech 20. století, a kolem osudů jeho rodičů. Příběh začíná příletem americké rodiny do Colorada, kde se ubytuje v penzionu paní Vanierové. Brzy se dozvídáme, že hlava rodiny, Daniel Keppler, je z Čech a že jeho otec Tomáš pracoval jako stavitel pro Baťu. Baťa ho poslal pracovat do Indie a tak se před námi rozvíjí zajímavý děj, viděný Danielovýma dětskýma očima. Matka Ráchel je Židovka a zná dobře indickou mytologii, proto Danielovo dětství provází řada legend a pověstí. Rodina se vrací do Československa těsně před německou okupací a nestačí už uprchnout. Ráchel jde do transportu, syn Daniel se v posledním roce války musí skrývat. Shodou okolností se ukáže, že majitelka penzionu, paní Vanierová, prožila válku v koncentračních táborech právě s Ráchel - a tak se syn konečně dozvídá o osudu matky...
Debut Hany Andronikové byl hodnocen jako vyzrálý, čtivý a přitom kultivovaný román, který přirozeným způsobem spojuje několik rovin  (Baťův Zlín, Indii třicátých let, poválečnou Ameriku), časových pásem a žánrů.
Kniha získala v roce 2001 Literární cenu Knižního klubu a v roce 2002 byla oceněná Magnesií Literou v kategorii Objev roku.
Vytvořil: Mady
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Zvuk slunečních hodin
Dnes je 13.07.2024
Před 61 lety se narodil(a) Palacio R. J.
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno