Obsah: Churchillovy tajné zbraně

Kniha mapuje okolnosti vzniku i pozdější přímé bojové nasazení zvláštních tankových jednotek britské armády za 2. světové války. Úroveň armády Velké Británie na počátku 2. světové války rozhodně nepředstavovala technickou či technologickou špičku v Evropě. Roztříštěná a špatně koordinovaná výroba výrazně zaostávala především ve srovnání s největším protivníkem - Německem. První lord admirality a od května 1940 premiér Winston Churchill stanovil nové priority ve válečné výrobě, měl výrazný podíl na urychleném zavádění novinek do výzbroje a vzniku nových zbraňových systémů v utajeném vývojovém oddělení, které sám zřídil. Nově vytvořená 79. tanková divize pod vedením P. Hobarta byla vybavena mnoha speciálními stroji, např. obojživelnými tanky, plamenomety, obrněnými vozidly pro odminování. Jednotlivé oddíly divize pak podporovaly ostatní spojenecké jednotky při vylodění v Normandii a dalších bojích ve Francii, Belgii, Holandsku a Německu. Fotografie, kresby, mapky.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024
Před 200 lety se narodil(a) Dumas Alexandre (1824)