Obsah: Život v závorce aneb Prvobytně pospolná místa v Čechách

Svérázný způsob vyprávění, smysl pro autenticitu, zároveň nadhled a střihový způsob vyjadřování. To by se mohlo říci o nové knize Jana Schmida, divadelníka a zakladatele Studia Ypsilon. Oslava narozenin staré paní v „prvobytně pospolném místě v Čechách“ je pro autora východiskem ke vzpomínkám a úvahám nad krajem Jizerských hor a Krkonoš, který má rád, a nad sebou samým. Hledání souvislostí. Svědectví i paměť. Publikace nepřináší jeden příběh, ale víc nakousnutých věcí, jež na sebe slyší nebo si odpovídají. Je také o maličkostech, jež se zapomínají nejdříve, přestože jsou často na počátku důležitých událostí a proměn. Maličkosti není dobré zanedbávat, jelikož v nich někdy může být zakletá i budoucnost, jak se zde s humorem naznačuje. Text je bohatě doplněn osobitými ilustracemi samotného autora.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: ota61