Obsah: Vita nuova

Vita nuova : (kartinky); Díl 2 volné trilogie  / Bohumil Hrabal        Vyd. v Mladé frontě 1    . - Praha: Mladá fronta, 2004  . - 429 s. ; 18 cm        ISBN 80-204-1169-0  : Kč∼229, 00

Druhý díl Hrabalových memoárů z let 1982-85 pohlíží očima autorovy ženy na období těchto let i na pestrý život jeho nejbližších přátel.
Barvitý monolog portrétuje autora i dobu, přináší staré i nové historky, v nichž se čtenář setkává s malířem Vladimírem Boudníkem a jeho ženou Teklou, Egonem Bondym, panem Masarykem a básníky ze skupiny 42. Vita nuova je experimentální text, v němž se jednotlivé motivy řadí do rytmického proudu obrazů, promítaných epidiaskopem malíře Vladimíra Boudníka, do něhož se sice vrací interpunkce, ale výsledný dojem je ještě více přerývaný a výpověď se tříští na zdánlivě nesouvislé sekvence.
Vytvořil: Mady
Upravil: ota61