Obsah: Bratrstvo tajných hrobů

Plukovník Valerián (nar. 1957) pracuje od roku 1990 v týmu, zabývajícím se násilnými trestnými činy, tedy především vraždami, na území severní Moravy. Většina jeho případů ovšem získala pozornost celorepublikových médií - ať už pro mimořádnou brutalitu pachatelů (na Valeriánově kontě je několik doživotně odsouzených vězňů) či kvůli mobilitě zločinců, kteří předtím vraždili na jiných místech republiky. Kniha vyprávění a vzpomínek plk. Valeriána zachycuje dvacet různých případů, členěných do tématických kapitol. Jako příslovečná červená nit jimi prochází kariérní a profesní vzestup kriminalisty, od typického začátečníka, vypomáhajícího zkušeným kolegům, přes první velký případ až po šéfování "mordpartě". Vzhledem k profesi vypravěče a jeho životním zkušenostem má kniha exkluzivní charakter. Mimořádnou zajímavost pak pro čtenáře nabízejí mj. Valeriánovy osobní zážitky s různými typy vrahů, se kterými během přípravného řízení strávil dlouhou řadu hodin.
Zdroj: Anotace z knihy Bratrstvo tajných hrobů
Dnes je 28.03.2024