Obsah: Velmi vzdálený oheň

Účtování s dospíváním, první pokus o orientaci ve vlastním vnitřím světě a bolavé nalézání cest a smyslu života v příběhu dvou současných mladých lidí. Dva maturanti, charakterově a názorově pevná, osamělá a poněkud výlučná dívka Zuzana a zcela rozvrácený, hledající a v alkoholových excesech a depresích se potácející hoch Alex se spolu setkávají na vsi, kam Alex přijíždí vždy, když prchá před konflikty s rodiči i sám se sebou. Jeho i její křečovitě výlučný, z puberty se těžce vymaňující pohled na svět i na sebe sama hrdiny po krůčkách sbližuje, Alex se dopátrává zdrojů a smyslu Zuzaniny víry a Zuzana se do Alexe postupně zamilovává. Možná bezděčně, leč o to bezprostředněji vylíčená naprostá negace světa rodičů a zároveň nesamostatnost a drobné zneužívání jejich péče, týdny času nanicovatě proflákaného, to vše je podáno velmi věrohodně a čtivě.
Vytvořil: Mady
Zdroj: anotace ke knize