Obsah: Zajatí sovětští generálové

Autor popisuje osud sovětských generálů zajatých Němci během 2. světové války. Líčí utrpení zajatců v německých zajateckých táborech, ale stejně skličující je i popis dalších osudů těch, kteří nelidské podmínky v německém zajetí přežili. Autor ukazuje, jak nečestně a nelidsky se k nim zachovala jejich rodná země. Stalin a sovětské bezpečnostní orgány, většinou na základě vykonstruovaných obvinění, odsoudily za velezradu a popravily mnoho generálů. Stali se obětními beránky, na něž měla padnout vina za skutečné zločiny, jež v tragickém úvodu války spáchal Stalin a vrchní velení. Kniha předkládá také unikátní pohled na sociální historii generálského sboru Rudé armády v předválečném období i během války.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Zajatí sovětští generálové