Obsah: Záhady a tajemství staré Prahy

Praha jako archetyp magického města, vznik slova Praha, mystické založení Prahy, Praha pohanská, astrologická, pod-zemní, Pražský hrad, Vyšehrad, Petřín, kamenní svědkové pražské historie, tajemství chrámových pokladů, tajemné relikvie, templáři, zednáři, alchymisté, rosekruciáni, to jsou jen zlomky nevyřešených, nebo nedostatečně objasněných tajemství starobylé a starodávné Prahy, jejichž existenci si mnohdy ani neuvědomujeme. A o vysvětlení těchto tajemství, resp. o nalezení klíče k jejich vysvětlitelnosti (mnohdy hluboko zasutého, jindy již ležícího na dosah ruky) jde autorovi v této knize především. Věřte, že se po přečtení této průkopnické knihy začneme na pražskou krajinu v čase více než posledního tisíciletí jakoby zničehonic dívat úplně jinak. Mimochodem: ona také úplně jiná je.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize