Obsah: Vzestup a pád velkých říčí

V této výpravné knize je uvedena historie pětadvaceti říší, které nějakým způsobem výrazně zasáhly do chodu světových dějin. U některých se nejedná o říše v pravém slova smyslu, nýbrž o státní útvary, které trvaly různě dlouhou dobu. Nejsou uvedeny v přesném chronologickém pořadí a některé se navzájem prolínají, což je ovšem odrazem skutečného historického vývoje. Výběr se neomezuje na jeden kontinent, nýbrž zahrnuje říše celého světa, počínaje vznikem nejstaršího osídlení v úrodné oblasti Mezopotámie, přesvyspělé civilizace starověku, válečné výboje a náboženské spory ve středověku, rozmach koloniálních panství po objevení nových kontinentů Ameriky a Austrálie až po imperiální velmoci současné doby.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: Tomcek