Obsah: Akáty - Druhá kniha o Palánku

Rozsáhlý společenský román zachycující život na slovensko-maďarské hranici od vzniku republiky až po padesátá léta. Jádro tvoří události kolem roku 1945. Ve dvou částech a v devíti kapitolách, z nichž některé svým rozsahem a kompozicí tvoří téměř autonomní text (Agáve, Deník lékárníka Eugena Filadelfiho, Koník z Orlanda), tento román-řeka rozvíjí osudy lidí úzce spjatých s jihoslovenským maloměstem a jeho atmosférou ve všech ročních podobách. V příbězích lékaře doktora Vargy a jeho dvou dětí, krásné a elegantní Nadi Hamplové, podivínského lékárníka Filadelfiho, strážmistra Blaščáka a Moniky Forolové a dalších autor vytváří citovou a místopisnou kroniku lidí a kraje na řece Ipľu na pozadí významných historických událostí (meziválečné období československého státu, léta válečná, události po osvobození).

Zdroj: Školní četba na dlani, Obsahy z děl českých a slovenských spisovatelů
Dnes je 27.07.2024
Den 62. výročí úmrtí Aldington Richard