Obsah: Vražda Tutanchamona

Je možné znát pravdu o vraždě, jež mohla být spáchána před 3000 lety? Uznávaný egyptolog Bob Brier, odborník na paleopatologii a moderátor oblíbeného seriálu The Great Egyptians na The Learning Channel, se domnívá, že ano. Brier zručně zkombinoval známé historické události s doklady shromážděnými vyspělými technologiemi a znovu vytvořil napínavý příběh o náboženském pozdvižení a politických intrikách, které pravděpodobně vyústily v zavraždění mladého krále Tutanchamona... Brier vdechuje život starým kostem a předmětům a zkoumá všechny dostupné doklady, aby dospěl k , nejrozumnějšímu vysvětlení tragické události', vysvětlení, které je podle něj možné testovat současnou technologií na mumifikovaných pozůstatcích starověkého krále. Až dočtete autorovu rekonstrukci Tutanchamonova světa, plnou intrik která zahrnuje takové elementy jako mladistvou lásku, náboženskou herezi, orwellovské přepisování dějin a zoufalou prosbu vystrašené královny -, začnete se hodně zajímat o osud mladého faraona... Dr. Brier nám ukázal, jak i záhada ze 14. století př. Kr. může být předmětem vyšetřování.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Vražda Tutanchamona