Obsah: Vítězové - Od pláže Utah přes bitvu v Ardenách až k Hitlerovu Orlímu hnízdu

Od pláže Utah přes bitvu v Ardenách až k Hitlerovu Orlímu hnízdu. . Kniha Vítězové vypráví příběhy jednotlivých bitev, útoků a hrdinských skutků od prvního střetnutí Dne D, kdy speciální jednotka britských parašutistů přepadla německou obranu a vydláždila cestu spojenecké invazi. Sleduje také americkou střeleckou rotu 506. výsadkového pěšího pluku, jejíž členové bojovali, umírali a probojovali se od pláže Utah přes bitvu v Ardenách až k Hitlerovu Orlímu hnízdu v Německu. Ambrose popisuje důležitá rozhodnutí o tom, jak a kde budou boje probíhat, strategiii a vedení války generálů, kteří invazi a krvavý postup na Berlín řídili. Autor vychází ze svých pěti nadšeně přijatých knih o tomto konfliktu tak, aby stvořil pravdivé svědectví, které bylo prohlášeno za „nejlepší jednosvazkové dílo o válce, které se komukoli z nás kdy dostane do ruky. "
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Vítězové - Od pláže Utah přes bitvu v Ardenách až k Hitlerovu Orlímu hnízdu
Dnes je 27.07.2024
Den 62. výročí úmrtí Aldington Richard