Obsah: Vězeňkyně z Teheránu

Pravdivý příběh íránské dívky odsouzené k trestu smrtiV roce 1982 se život šestnáctileté Máríny Nematové změnil od základů. Nezávislá Márína, která vyrostla v harmonické křesťanské rodině, si ve škole stěžovala na skutečnost, že hodiny matematiky nahradilo studium Koránu. Jedné pozdní noci byla zajata, převezena do neblaze proslulé věznice Evin, vyslýchána, krutě mučena a posléze odsouzena k smrti. Těsně před popravou ji zachránil vězeňský dozorce Ali, který využil kontaktů svého otce s ajatolláhem Chomejním, a trest smrti byl změněn na doživotní vězení. Věznitel Ali se stal dívčiným manželem poté, co musela konvertovat k islámu. Jednoho večera byl Ali zastřelen nepřátelským revolučním oddílem. Zemřel v Márínině náručí. I po této události byl Márínin život velmi dramatický - navzdory muslimským zákonům si vzala křesťana, svou velikou lásku, přestože jí opět hrozil trest smrti...
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Vězeňkyně z Teheránu