Obsah: Velká kniha o domácí výrobě lihových nápojů

Velká kniha o domácí výrobě lihových nápojů obsahuje 600 receptur na lihové maceráty, likéry, vína, piva a medoviny, které lze snadno vyrobit domácím způsobem. Jedná se o nápoje nejenom s léčivými účinky ale také s vybranou chutí lahodící jazyku i útrobám. Tento receptář obsahuje jen zlomek obrovského množství tradičních receptur typických jak pro polská šlechtická sídla, tak pro vesnické fary nebo měšťanské domy. Odtud se móda zušlechťování pálenek ovocem a bylinami rozšířila do sousedních zemí, kde přetrvala - obdobně jako v Polsku - do dnešních dnů. Ozdravující síla zakletá v rostlinách je odedávna využívána k přípravě truňku skvělé chuti a libé vůně, jehož vychutnávání je přímo slastné, zvláště za podzimních a zimních večerů. Pokud ovšem zachováme střídmost...
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Velká kniha o domácí výrobě lihových nápojů
Dnes je 27.07.2024
Před 88 lety se narodil(a) Vosáhlo Petr Marek