Obsah: Vaříme z těstovin a rýže

Receptář zahrnuje řadu rad a receptů na těstovinová a rýžová jídla, která zasluhují v naší kuchyni mnohem větší pozornost, než je jim dosud věnována. Během posledních let se zejména zásluhou italské kuchyně značně rozšířilo používání těstovin v mnoha zemích Evropy. Prosazují se i v anglické, francouzské a německé kuchyni, které se dříve vyznačovaly výraznou snahou k prosazování svých tradičních pokrmů. Velkou zásluhu na tom má pestrost a rozmanitost jídel, která lze z těstovin připravovat, ale i rychlost a nenákladnost jejich přípravy. Tendence k vyšší spotřebě těchto rostlinných složek, které ve vhodných úpravách obsahují řadu cenných rostlinných bílkovin, vitaminů a nerostných látek, je v souladu se záměry k racionalizaci lidské výživy, která je jednou z důležitých součástí péče o upevnění a udržení zdraví.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Vaříme z těstovin a rýže