Obsah: V zajetí Kardinála

V zajetí kardinála : historický román z období třicetileté války  Válka ve Svaté říši římské trvá již dvě desetiletí. Země se zmítá v temnu, lid žije v neustálém strachu z násilí, hladu a moru, z mocných prahnoucích po moci a plenících žoldáků. Pro mladou ženu Johanu jsou to těžké časy. Společně s lidmi svého rodného města doufá, že to nejhorší již přestáli. Do jejího života však znovu vstupují válečné hrůzy – a nic už nebude takové, jako bývalo…
Romantický příběh v historických kulisách posledního období třicetileté války se odehrává v době od ledna 1638 do července 1839 v malém městě na horním Rýnu. Hrdinkou je dcera starosty malého rýnského městečka, která spolu s ostatními prožívá všechny hrůzy války a při nepřátelském útoku ztrácí všechno, co tvořilo její dosavadní život. Poté, co ztratí domov a téměř i vlastní život, začne se vydávat za chlapce, aby unikla úkladům zvlčilého vojska. Seznámí se náhodou s vrchním velitelem nepřátelských vojsk, jímž je vévoda Bernard Sasko-Výmarský, jeden z největších vojevůdců třicetileté války, a nastoupí k němu do služby. Jako nepřítele ho dívka nenávidí, jeho osobní kouzlo má nad ní ale neodolatelnou moc a po prozrazení jejího přestrojení se stane jeho milenkou. Po vévodově zákeřné smrti zasvětí celý svůj další život pomstě nad těmi, kteří byli odpovědni za jeho smrt.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy V zajetí Kardinála