Obsah: Utajená obrana železné opony

První historie poválečného opevnění naší západní hranice. Unikátní kniha trojice českých vojenských historiků je prvním zpracováním dějin pečlivě utajeného systému opevnění československých západních hranic v letech 1945-1964, které dosud představovaly neprobádanou kapitolu naší novodobé historie a období studené války. Vyčerpávající a bohatě ilustrované zmapování reaktivace vybraných objektů prvorepublikového opevnění a následující rozsáhlé výstavby polního opevnění doprovázejí kapitoly o používané výzbroji a vybavení a o soudobých válečných plánech Československé lidové armády. Autoři nezapomínají na začleněníčeskoslovenského opevnění po roce 1945 do kontextu evropských fortifikací a přibližují i jeho současný stav.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Utajená obrana železné opony