Obsah: Osudy a jejich pán

Soubor krátkých povídek českého dramatika, režiséra a herce je jeho druhou povídkovou sbírkou a ani zde neopouští základní témata dosavadní prozaické práce.
Tématy povídek, která jsou charakteristická i pro jeho dramatickou tvorbu, úzce navazuje na první výbor (Pořád o jednom a jiné). I zde píše o nejistotě dětství a bezradnosti dospělosti, o své rodině a otcovské autoritě, a hlavně o osamělosti, která se jen prohlubuje při pokusech o trvalý citový vztah. Hrdinové jednotlivých příběhů se pravidelně dostávají do nečekaných a nechtěných situací, v nichž je přestávají chránit životní stereotypy a oni bezbranně čelí realitě, kterou jen málo chápou. Všechny prózy spojuje neodmyslitelný smysl pro černý humor a absurdní pointu.
Vytvořil: ota61
Dnes je 27.07.2024