Obsah: Další příběhy z otcovy světnice

Soubor povídek navazující na knihu Světnice, kde otec soudil spojuje opět postava autorova otce, který byl neoficiálním rabínem.
Autor i v této knize evokuje atmosféru židovské Varšavy přibližně v době kolem vypuknutí první světové války. Mistrovsky zaznamenává příběhy lidí tak, jak je vyslechl a zažil jako chlapec, na jehož otce - rabína se lidé obraceli s nejrůznějšími problémy. Do jejich bytu v obyčejném varšavském činžáku přicházeli lidé ze všech společenských vrstev, různých profesí i věku, když potřebovali rozvést nebo oddat. Přicházeli, když potřebovali poradit nebo když jim pouze stačilo, že je někdo vyslechne. Virtuózně jsou vykresleny postavy autorových rodičů, rabína a rebecin. Jednotlivé osudy zapadají do mozaiky, kterou I. B. Singer ve svých dílech skládá, aby vylíčil obraz polského Židovstva.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz