Obsah: Encyklopedie ptáků

Encyklopedie ptáků : fotografický průvodce: průvodce světem ptáků střední Evropy s více než 700 fotografiemi
Fotografický atlas ptáků střední Evropy s určovacím klíčem je určen především pro laické čtenáře a milovníky přírody. Atlas je názorně a přehledně zpracován a zahrnuje druhy ptáků, které se v přírodě běžně vyskytují. V úvodní části knihy je přehledný určovací klíč, fotografie ptačích vajec a mláďat, ptačích per, zbytků kořisti, vývržků a ptačího trusu. Hlavní část knihy - atlas ptáků - je barevně členěn podle velikosti ptáků a roční doby pozorování. U každé fotografie jsou uvedeny typické znaky důležité pro správné určení, popsán je hlas ptáka, jeho výskyt, potrava a hnízdění. Atlas je doplněn i různými obrazovými tabulemi.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 27.07.2024
Před 200 lety se narodil(a) Dumas Alexandre (1824)